Život je rituál – vytvor si taký, ktorý bude TVOJ

Od kedy žijeme na Bali, som obklopená svetom rituálov. Musím sa priznať, že je ľahké nechať sa nimi pohltiť. Mojou výzvou je zostať slobodná, nepripútať sa na žiaden z nich a nájsť také, ktoré patria mne a ladia s mojím vnímaním reality. Ich dôležitosť vnímam v každom životnom období inak a dnes vám poviem o tých, ktoré sú pre mňa dôležité teraz. 

Ale ešte pred tým. 

Každý z nás vníma energiu vo svojom okolí odlišne. Pamätám si, že od útleho veku ma ovplyvňovali emócie a nálady iných ľudí.  Počúvala som na to rôzne pomenovania, napríklad, že som precitlivená. Často však dávame ľuďom nálepky podľa toho, čo nás samých trápi alebo zneisťuje. Precitlivenosť môžeme v tomto prípade napríklad nahradiť empatiou, vnímaním energii alebo somatizáciou – keď telo vyjadruje nespracované emočné prežívanie cez telesné symptómy. Potvrdením toho je aj môj atopický ekzém, o ktorom som hovorila na webinári s Radmilou Telvákovou

Mojou prácou je viesť ženy na ich ceste rehabilitácie po pôrode. Rehabilitácia sa v mojom svete deje na troch úrovniach. Fyzická, emočná a energetická. Vediem ich cez seba-vyjadrenie a to je veľmi individuálna záležitosť. Niektoré sa rady vyjadrujú cez slová, možno cez pohyb, možno cez ticho a niektoré len potrebujú pozornosť a priestor počuť vlastné slová. To je Trinity Concept. Priestor pre ženu v akejkoľvek forme jej sebavyjadrenia. 

A to…

Je veľká dávka energetickej záťaže pre mňa, pohybového terapeuta. 

Čo vtedy potrebujem?

Detox

Zjednodušiť činnosti. Príjmať menej informácii v akejkoľvek forme. Obnoviť kontakt s tichom. 

Zredukovať hluk, obmedziť sociálne siete, obmedziť kontakt s ľudmi, vyhýbať sa nevyžiadaným radám. Detox a čistenie sa predsa nemôže diať, ak chceme vylučovať no neustále príjmame – to toxické. 

Príjmanie nepotrebného sa uskladňuje vo vrstvách a bráni tomu potrebnému vyjsť na povrch. V týchto momentoch sa sústreďujem na seba a na to, čo potrebujem. 

Stráž si svoj zdroj

Každý z nás má fantastický zdroj, no je dôležité sa s ním naučiť pracovať tak, aby ho ľudia, hoci aj nechtiac nevykrádali bez nášho dovolenia. A s tým muselo prísť odmietanie a rázne nie. Nastavenie hraníc bolo pre mňa najnáročnejšou, ale najúčinnejšou životnou lekciou. V úvode to je kostrbaté a neisté, ale pozoruhodné a liečivé. Môj zdroj a sila spočíva v empatii, porozumení, no naučila som sa, že dar, ktorý mám, patrí mne a že táto sila je vyčerpateľná, ak si ju neustrážim. 

Bezpečie

Na to, aby sme mohli byť kreatívni, zažívať potešenie, lásku a používať svoju intuíciu sa potrebujeme cítiť v bezpečí. Ochrana a bezpečie sú priatelia, no ich prepojenie nemusí byť vždy jasné a zrozumiteľné. Častokrát sa bojíme byť zraniteľnými za účelom vlastnej ochrany, i keď nám nič nehrozí. Nájsť zlatú strednú cestu a zostať otvorený, zraniteľný, no v bezpečí je pre mňa celoživotným poznaním. Skvelá kniha, ktorá mi ukázala na túto tému iný pohľad je od autorky Brené Brown – Daring Greatly. Mojou ochranou v bežnom dni, ale aj v online priestore, je môj rituál. 

Sviečka, vonná tyčinka, palo santo, ktorým čistím 7 hlavných čakier svojho tela a vytvorím si pomyselnú líniu tak, aby ma chránila, no aby som dokázala byť v spojení s kýmkoľvek komu pomáham, ak je to pri práci. 

Ak pracujem so ženou, ktorá potrebuje pomoc aj na energetickej úrovni, pomáha mi ak so mnou pred konzultáciou zdieľa aspoň pár vecí zo svojho príbehu, pomôže mi to spojiť sa s ňou na diaľku. 

Obojsmerná nevyžiadaná rada

Naučila som sa, že ak mi niekto ponúka svoju radu bez toho, aby sa ma opýtal, či mám záujem, vzbudzuje to u mňa strach a vytvára napätie. Toto poznanie mi pomohlo byť viac empatickou a pomáhať tam, kde je záujem. To, že je niekto v online priestore mojim klientom neznamená, že je pripravený prijať všetko, čo si myslím, že je pre neho správne. Je to o neustálom pozorovaní a pochopení. V každom prípade si uvedomujem, že rada môže pomôcť aj ublížiť, ak je podaná v nesprávnom čase. 

Privolaj to, čo ti patrí.

V momente mojej najväčšej zraniteľnosti, keď som prišla o bábätko, bolo v mojom okolí veľké množstvo ľudí. Mala som potrebu sústrediť sa na seba, i keď som potrebovala pomoc od lekárov a priateľov. Hovorí sa, že v čase pôrodu a chvíľku po ňom je energetické pole ženy otvorené a jej zodpovednosťou je prijímať len to, čo je naozaj dôležité. 

“A body with a womb that can carry and birth life doesn’t need a mediator to talk to God”. 

Naučila som sa, že pomocou jednoduchej mantry môžem svoju energiu pred spaním privolať opäť k sebe. Je to spôsobom akým sa pred spánkom sprítomním a ukľudním. 

Vytvor si svoju mantru

Ja, xyz 

prosím svoje najvyššie ja, na všetkých úrovniach bytia, aby mi vrátil to, čo patrí mne. Aby všetko to, čo mi nepatrí, v láske odišlo. Prosím, o ochranu a odstrihnutie od všetkých negatívnych energii. Ďakujem.

Všetko, čo kedy budeš chcieť do matry pridať, príde v správny čas. 

Prajem ti krásne pozorovanie a spojenie samej so sebou. 

P.S. Ak hľadáš ďalšiu inšpiráciu, tak sa prihlás k odberu pravidelného newslettra Trinity Concept plného extra obsahu ako aj špeciálnych darčekov – v decembri sme si s odberateľkami dali spoločnú Meditáciu vďaky.

Napísala Zuzana, editovala Paulína, zdroj cover obrázku – vlastný fotoarchív.
Zdieľať

Zapíš sa do newslettra a získaj 20 eurovú zľavu na svoj
1. Program:

Obratom ti pošleme e-mail s kódom, ktorý zadáš pri svojej registrácií do vybraného programu

Prihlásenie

TRINITY ONLINE PROGRAM