Otvorene a narovinu – vaše časté otázky o Rehability

“Od kedy som mama, tak som na seba lakomá.”

Odznelo v jednom komentári po otázke, čo vám bráni prihlásiť sa do Rehability. To ma inšpirovalo odpovedať na vaše otázky a pochybnosti prostredníctvom blogu. 

Keď sa Naomi narodila, moja predstava o cvičení a práci s emóciami bola síce odlišná od tej dnešnej, no veľmi jasná a striktná smerom k rutine a harmonogramu. Prvá, dôležitá vec, ktorá ma zastavila bol jej spánok výhradne v nosiči alebo silno pohyblivom kočíku. Zmarilo to všetky moje plány. Tieto momenty sa diali ešte dlho pred tým než vznikol Trinity Concept, no formovali moju predstavu o tom, čo je pre mňa dôležité. 

Rehability je pre všetky ženy.

Neberte ma zle, no materstvo je aj o plánovaní a prispôsobovaní, a tak proste naše predstavy pohodového cvičenia, pravidelne počas spánkov nie sú vždy naplnené. Máme dve možnosti:

a) hnevať sa na okolnosti

b) byť flexibilní telom a mysľou

V Rehability je cvičenie druhoradé. Akokoľvek nezmyselne to znie, je to pravda. Mojim cieľom je naučiť vás ako sa pohybovať počas dňa, mimo konzultácie, pretože to tvorí oveľa väčšiu života. Ako správne zdravo dýchať, sedieť, postaviť sa, dojčiť, nosiť – ako správne fungovať. Mojim skutočným zámerom je, aby ste si vytvorili pozitívny vzťah k návyku, k pravidelnosti, k svojmu telu. Aby ste milovali seba v pohybe, nie pohyb v sebe. 

Existuje mnoho online programov, prečo práve Rehability?

Myslím, že najdôležitejšie je povedať, že tento program je v procese a neustále svojim obsahom napreduje a reflektuje vaše potreby. Ovplyvňujú ho informácie, vzdelanie, vaše príbehy a moje osobné skúsenosti. Online program Rehability nikdy nebude perfektný a to je na ňom to najkrajšie. Mojim najväčším presvedčením je, že rehabilitácia po pôrode nie je oddelená od emočného prežívania. Telo nie je oddelené od mysle a to tvorí podstatu celého programu. Tento holistický pohľad je súčasťou celého procesu, ale je to možnosť voľby. Žena, ktorá si chce vychutnať cvičenie a berie to len ako fyzickú aktivitu nájde v programe rovnaký zmysel ako tá, ktorá chce pochopiť svoje telo ako celok, ktorá vníma svoj dych, cyklus, emócie. V Rehability ukazujem cestu, vy máte slobodnú možnosť rozhodnúť sa. Myslím, že miesto na ktorom žijem – Bali mi dáva nádherné možnosti a prístup k informáciám, ktoré spájam do celku, v kontexte nielen svojho sebarozvoja, ale aj svojej práce. 

Keď sa zamestnám, keď už pôjde dieťa do škôlky, keď… Tak si doprajem čas pre seba.

Posledné roky sú pre našu generáciu prelomové. Vnímame mnoho chronický chorôb, opakujúcich sa diagnóz a komplikácii. Sme vychovávaní v kultúre a presvedčeniach, že nie sme dostatočne dôležité a pokiaľ neuprednostníme rodinu, tak sme sebecké. Žena je emočný hromozvod rodiny. Udrží a zvládne veľa, no nie navždy. Ak je motivovaná len tým, že urobí niečo “keď…” potom je viac než jasné, že vždy príde situácia a okamih, keď opäť odsunie svoje potreby na vedľajšiu koľaj. Cvičenie po pôrode môže byť extra čerešničkou na torte v zmysle skutočného uprednostenia seba pred každodennými povinnosťami. V strave, oddychu, emócii. Keď uprednostním svoje potreby pred dokonalosťou domácnosti a názorom iných ľudí. Keď budem zvedavá, hravá a schopná vychutnať si potešenie, lebo tehotenstvom a pôrodom sa môj život nekončí, práve naopak. Ak budem otvorená sebe, svojim potrebám, potom si budem môcť dovoliť aj svoj me TiME v podobe Rehability. Bez výčitiek. Ak tam ešte nie som, je to v poriadku.

Poď na to pomaly. Napíš si čo máš rada, čo ti chýba, čo nechceš, čo by si chcela zmeniť. 

Choď sa vykričať do lesa. Zisti akú máš v sebe silu, keď niečo chceš. Pozoruj ako sa prejavuješ, keď komunikuješ svoje potreby s partnerom alebo rodinou. Čoho si schopná sa vzdať, keď naozaj chceš vyskúšať niečo nové. 

Nemusí a neudeje sa to zajtra. 

Dôležitý je tvoj zámer a súcit k sebe samej.

Je cvičenie online cez ZOOM dostatočne efektívne?

Toto je subjektívny pohľad a rozumiem, že môžem znieť trúfalo. 🙂

Za takmer 3 roky denno-denných konzultácii som si vnímanie žien cez okienko na ZOOMe tak osvojila, že je veľmi málo situácii, ktoré mi uniknú. Dôverne poznám dynamiku celej session, i keď nikdy nie je rovnaká. Vnímam dynamiku skupinových lekcii a kombinácii žien, i keď nikdy nie sú rovnaké. Pozorujem vplyv ročných období, časových okien, časového posunu a sviatkov – toto všetko má vplyv. Viem, čoho sa ženy boja, z čoho majú strach, aké sú ich obavy. Teším sa z toho, keď sa o ženách učím a som súčasťou mnohých nových situácii. Vidím ako ich nikedy odstraší moja energia a ako potrebujú čas, kým sa s ňou zoznámia, stotožnia. Pozorujem ako v tomto bode zostávam autentická a čím ďalej silnejšia a to je pre mňa obrovským prínosom, ďakujem vám! Dokonca som zostala veľmi strnulá pri lekcii, ktorú som mala naživo po troch rokoch v online forme. Zažila som pár zlých skúseností s inými lektormi cez ZOOM a zobrala som ich ako lekcie a ponaučenia. Jedna z najsilnejších vlastností mojich – Trinity Conceptu aj celého Trinity Teamu – je empatia a to považujem za kľúčové v cvičení cez internet. Navyše, nikdy by som nebola schopná spojiť tak široké spektrum žien do jedného časového okna a to ma na tom fascinuje a motivuje, robiť to, čo najlepšie. Takže viete čo? Cvičenie cez ZOOM je z môjho pohľadu veľmi efektívna forma, hlavne v popôrodnej rehabilitácii. Ak existuje vzájomná „chémia“, ktorá láka ženy spojiť sa so mnou, potom som nadšená, že môžem žiť život ktorý milujem, na mieste, ktoré milujem a robiť to, čo milujem. 

Odradila ma cena programu.

Cena Rehability – 8 týždňov – 149,90 €

Cena jednej session 18,70 €

Pohybovú zostavu z session odcvičíš aspoň 3x (mala by si každý deň) – 6,24 €

Čoho si ochotná vzdať sa 3x týždenne aby si sa cítila lepšie?

Určiť si cenu za svoj výkon je odrazom vnímania vlastnej seba-hodnoty. Pre mňa to je vstup – aký druh energie, času, financii a trpezlivosti vložím do svojej práce. Pri cenotvorbe sa nezameriavam na výstup, ale na vstup. Čo je mojim vkladom do tohto programu a na koľko si vážim to, čo sa dostáva k žene počas celej doby trvania. Na Slovensku a v okolí je mnoho online cvičení a Rehability patrí k tým finančne náročnejším. Klient, ktorý zvažuje účasť v Rehability, nebude zisťovať akú veľkú hodnotu v sebe program ukrýva. Viem to. Zaujíma ho výsledná cena a výsledok vo forme vizuálnej podoby. K tomuto mi veľmi pomáha Instagram, predstaví vám, aké sú moje hodnoty. Opäť, čim autentickejšia a hodnotnejšia som ja, tým autentickejších klientov si priťahujem. Verím, že príležitosti k nám prichádzajú podľa toho na akej frekvencii sa nachádzame, a tak je v poriadku, že Rehability sa nedostane ku každému. Mojim poslaním nie je presviedčať, mojim poslaním je vytvoriť najlepšie možné podmienky pre tie z vás, ktoré sa rozhodnú byť jeho súčasťou. Preto neverím na konkurenciu. Každý z nás si vyberá presne to, čo je pre neho v daný moment to najlepšie. Nedokážem ho opvlyvniť, meniť a nechcem ho manipulovať. 

Milé ženy, tie z vás, ktoré ste Rehability absolvovali: ďakujem vám za dôveru a za vašu otvorenosť, ochotu ukázať svoju zraniteľnosť v bezpečnom priestore a vaše otázky, ktoré sú pre mňa častokrát odpovede. Je fascinujúce, že som každú z vás videla aspoň raz a nie ste len virtuálne osoby, ktoré vložili číslo svojej kreditnej karty na webovú stránku. 

Milé ženy, tie z vás, ktoré zvažujete účasť v online postpartum programe Rehability: prajem vám úprimnosť a slobodu vo vašom rozhodnutí. Prajem vám aby to bola vaša skúsenosť a aby ste boli na seba hrdé, akokoľvek a pre čokoľvek sa rozhodnete. 

S láskou,

Zdieľať

Zapíš sa do newslettra a získaj 20 eurovú zľavu na svoj
1. Program:

Obratom ti pošleme e-mail s kódom, ktorý zadáš pri svojej registrácií do vybraného programu

Prihlásenie

TRINITY ONLINE PROGRAM